Informace k dani z nemovitosti

1)      Kdo peníze nárokoval /dodal číslo účtu, zašel si pro šek, …/ a dostal v roce 2013 a daňové přiznání již podal a daň za rok 2013 by měli zaplatit => výše daňové povinnosti vám během několika měsíců sdělí daňový úřad.

2)      Kdo peníze nárokoval /dodal číslo účtu, zašel si pro šek, …/ a dostal v roce 2013 a daňové přiznání JEŠTĚ NEPODAL –  urychleně tak učiňte => výše daňové povinnosti vám během několika měsíců sdělí daňový úřad a asi připočítá nějakou pokutu za zpoždění.

3)      Kdo peníze v roce 2013 nenárokoval a nedostal je vyplacené v roce 2013 => dejte si věci do pořádku a o výplatu BD požádejte (ve vlastním zájmu dříve, než bude družstvo ukončeno) => vy budete danit teprve v roce 2015 jako příjem roku 2014.

Obecná pravidla:

  • Jednotliví obdarovaní NEMUSÍ k vyplněnému formuláři přikládat darovací smlouvu (BD Kubus dodalo FÚ zápis ze schůze a seznam bytů s nárokovanými částkami a FÚ toto akceptoval centrálně jako nabývací titul pro všechny obdarované).
  • Pokud bylo obdarovaných v roce 2013 na jeden podíl více /například manželé/, pak se jim nezdanitelné základy roku 2013 sčítají – dani se tedy vyhnou. Podle některých názorů dokonce ani nemusí podávat daňové přiznání, podle jiných názorů jej podávají, ale bude jim vypočtena nulová daň.
  • Předvyplněné přiznání je ke stažení na www.cumpelikova.cz