Nejnovější příspěvky

Menší havárie – prasklý rozvod teplé vody


Ve čtvrtek 9. 2. podvečer mě informoval p. Mecera, že ve sklepní chodbě u vnitřních dveří bývalé kočárkárny 1009 (té, kterou se opakovaně snažíme pronajmout) je velká vlhkost, zřejmě někde prasklá voda. Neprodleně jsem informoval celý výbor SVJ a Viktor Johánek to vzápětí začal řešit. Byl to prasklý horizontální rozvod teplé vody pod stropem nebytového prostoru a horká voda stříkala kolem. Viktor to provizorně utěsnil butylovým tmelem a páskou na opravu potrubí (naštěstí máme základní nářadí a materiál pro takové případy v dílně SVJ), přičemž se nevyhnul pořádnému zmáčení horkou vodou. Díky tomuto operativnímu zásahu bylo možné udržet dodávku teplé vody do všech bytů v domě!
Mezitím A. Pavlíček a pak hlavně J. Kratochvíl (oba na jarních prázdninách s rodinou mimo Prahu) v nočních hodinách „aktivovali“ našeho spolehlivého instalatéra p. Šulce a domluvili expresní opravu na druhý den! To je v u dnešních řemeslníků malý zázrak. Pro samotnou opravu bylo potřeba vyřešit vstup do domu, přístup do prostorů a k uzávěrům teplé vody – a to v pátek dopoledne během normální pracovní doby zbylých členů výboru. Pan Šulc skutečně provedl během pátku opravu, musel vyměnit kus trubky.  Bohužel to vypadá na špatnou kvalitu původního materiálu vodovodních plastových trubek, po 12 letech už mimo záruku. 
Celou havárii se podařilo zvládnout velmi rychle a hlavně bez dopadu na obyvatele, přestože se vyskytla v nevhodnou dobu (večer a během nepřítomnosti většiny členů výboru). Za to patří všem zúčastněným velký dík, nejvíc Viktorovi Johánkovi! Přitom výbor takové pohotovostní řemeslné zásahy dělá zdarma, protože nízké paušální odměny jsou za organizaci nutných společných provozních záležitostí, nikoliv řemeslnou práci a havarijní opravy.
Představte si, jak by asi takovou záležitost řešil profesionální komerčně placený předseda, sídlící někde mimo náš dům a se svou pracovní dobou? 

  1. Středa 8. 2. dopoledne bude plánovaná odstávka teplé vody (a možná i tepla) Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Středa 8. 2. dopoledne bude plánovaná odstávka teplé vody (a možná i tepla)
  2. Informace o spotřebě vody a tepla za rok 2022 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informace o spotřebě vody a tepla za rok 2022
  3. Dodávka teplé vody obnovena Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dodávka teplé vody obnovena
  4. Další havárie v tepelném výměníku Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další havárie v tepelném výměníku
  5. Opětovné výpadky tepla a teplé vody Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opětovné výpadky tepla a teplé vody
  6. Teplá voda opět teče – situace vyřešena Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Teplá voda opět teče – situace vyřešena